O mnie

Jako profesjonalny operator DTP pracuję w branży od 1993 roku. Moja specjalizacja to przygotowanie do druku wszelkiego rodzaju publikacji, takich jak: książki, czasopisma, reklamy, foldery, ulotki, opakowania, etykiety, wielkoformatowe bilboardy, bannery itp.
Podstawy wykonywanego zawodu zdobyłem na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym w 1993 r. ukończyłem specjalizację edytorstwo publikacji naukowych pod okiem dyrektora technicznego wydawnictwa Ossolineum, dra Janusza Sowińskiego.
Jako podchodzący do swojej pracy poważnie profesjonalista staram się stosować zasady edytorstwa w projektowanych i wykonywanych pracach, w przeciwieństwie do wielu domorosłych składaczy, którzy opanowali narzędzia bez znajomości teorii.
Biegle posługuję się programami firmy AdobePhotoshopemIllustratorem oraz InDesignem, którego zaawansowany kurs ukończyłem w styczniu 2008 roku. Pracowałem również w programie QuarkXPress – do wersji 6.5. Wiele lat posługiwałem się zarówno komputerami Apple, jak też platformą PC.
W swojej pracy zawodowej przeszedłem cały cykl produkcyjny różnorakich publikacji. Prócz łamania i prac graficznych, pracując w studiu prepress, obsługiwałem urządzenia naświetlające, proofery itp. Pracowałem także w drukarni Comex, poznając specyfikę przygotowania etykiet samoprzylepnych w różnych technikach druku: offset, flexo- jak i sitodruk. Dla drukarni Aries opracowuję do druku offsetowego i uszlachetnień zawieszki kartonowe na produkty firmy Tarczyński.
W moim portfolio znajdują się m.in. publikacje wydawnictwa Apteka Media: miesięczniki Świat Farmacji i ABC Aptekarza oraz broszury poświęcone zdrowiu; magazyn Odkrywca wydawany przez Instytut Badań Historycznych i Krajoznawczych; dla wydawnictwa Grabek Media projektowałem i obrabiałem layouty do czasopism Magazyn Rowerowy i Własny Domwspółpracowałem też z wydawnictwem Regiony, dla którego przygotowywałem dwa tytuły czasopism: Regionalny Magazyn Seniora oraz Regiony; miesięcznik branżowy ciężarówki i autobusy – specjalistyczne czasopismo rynku B2B poświęcone tematyce pojazdów ciężarowych, dostawczych jak też autobusów i miesięcznik MAXI tuning (wydawany do lutego 2009 roku) – czasopismo motoryzacyjne przeznaczone dla miłośników samochodowych przeróbek – obydwa tytuły znajdowały się w portfelu wydawnictwa Motor-Presse Polska. Kilkanaście lat współpracowałem również z wydawnictwem medycznym Elsevier Urban & Partner, dla którego przygotowywałem specjalistyczny dwumiesięcznik Otolaryngologia Polska oraz materiały na konferencje naukowe. Opracowałem graficznie i łamałem periodyk Gospodarcza Gazeta Regionów – nieregularny dodatek do Gazety Wyborczej. Przygotowywałem również dodatek na temat nieruchomości do Rzeczypospolitej – Wypoczywaj i Inwestuj. Dla firmy DOOR Group S.A. wykonałem wiele publikacji: podręczników, newsletterów, reklam itp. We wszystkich wyżej wymienionych tytułach zajmowałem się ich łamaniem, jak też projektem graficznym layoutów, obróbką ilustracji oraz wprowadzaniem korekt. Jestem też autorem wielu reklam prasowych. Przygotowywałem również do druku książki dla dzieci wydawane przez wydawnictwa Alfabet i Tekturka. Książki, ich okładki, jak też kalendarze, katalogi czy też banery do internetu to również prace, których się podejmowałem.
Do tej pory mam na swoim koncie kilka tysięcy zaprojektowanych i wykonanych stron. Zajmowałem się również adaptacją i przygotowaniem graficznym druków wielkoformatowych, natomiast współpraca z agencją brandingową PND Futura to głównie przygotowywanie do druku różnorakich prac z zakresu packagingu, jak też obsługa cyfrowych prooferów. Obecnie współpracuję też bardziej lub mniej regularnie z innymi wydawnictwami, agencjami reklamowymi, brandowymi i innymi firmami spoza branży wydawniczej, takimi jak np. Comunicado (brand Apio Film), Emano LimitedMalamut, Janeba Time, Presscom czy MAT 2003.

Poszukuję firm chętnych do współpracy, potrzebujących sprawnego wykonawcy swoich zleceń, dla których moje umiejętności mogą być przydatne. Jestem osobą solidną i punktualną. Powierzone prace wykonuję na czas – tak szybko, jak jest to możliwe – bez uszczerbku dla zasad i uwzględniając życzenia zleceniodawcy. Dysponuję własnym sprzętem i legalnym oprogramowaniem – używam pakietu Adobe CS5 Design Premium na platformie PC.

Prowadzę własną działalność gospodarczą, za wykonane zlecenia wystawiam faktury VAT. Preferuję i chętnie podejmuję się pracy zdalnej – w tej specyficznej działalności, jaką jest DTP, nie stanowi to obecnie problemu.

Swoją ofertę kieruję do wydawnictw, drukarni, agencji reklamowych – wszystkich firm potrzebujących fachowca w zakresie przygotowania do druku publikacji.
Licząc na zainteresowanie moją ofertę proponuję nawiązanie współpracy – jej zakres oraz zasady pozostają do ustalenia.


Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat usług DTP i przygotowania do druku,
napisz lub zadzwoń – niezbędne dane znajdują się w zakładce kontakt.

Tak mój warsztat pracy wyglądał kiedyś. Teraz wystarczy komputer.

DTP prepress