Cennik

czyli ile to mnie będzie kosztować?

Ponieważ moją działalność w zakresie DTP i przygotowania do druku prowadzę w celach zarobkowych, muszę posiadać cennik. Ze względu na specyfikę usług DTP oraz fakt, że praca pracy nie jest równa, każda wyceniana jest indywidualnie. Inaczej podchodzę do publikacji zawierającej jedynie tekst, inaczej do takiej, w której sporo jest grafiki, obróbki zdjęć czy tabel. Cena za stronę zależy od jej skomplikowania i zaczyna się od 10 zł. Czasem łatwiej jest wycenić pracę na podstawie spędzonego przy niej czasu – od 50 zł za godzinę (zaznaczam, że zlecenia wykonuję  szybko)Prace projektowe również wyceniam indywidualnie.

Wszystkie kwoty, które podaję w odpowiedzi na zapytania, należy traktować orientacyjnie – jestem oczywiście otwarty na negocjacje – szczególnie przy stałej, dłuższej współpracy. Inna będzie cena publikacji jednorazowej, inna np. miesięcznika czy wydawnictwa cyklicznego. Jeśli podana przeze mnie kwota wyda Ci się za wysoka – zaproponuj swoją. Spróbujemy dojść do porozumienia tak, żeby obie strony były zadowolone. Ty będziesz mieć poczucie rozsądnego wydania swoich pieniędzy, ja satysfakcję z godziwego wynagrodzenia za profesjonalne wykonanie usługi. Proponuję też wariant, w którym to zleceniodawca zaproponuje swoją cenę za przygotowanie potrzebnej mu publikacji, a ja się zlecenia podejmę lub nie.

Za wykonane prace wystawiam faktury VAT. Chętnie wykonuję pracę zdalnie – w tej specyficznej działalności, jaką jest DTP, nie stanowi to obecnie problemu.

cennik